Kód:
92/22941
Výrobca:
ACTIVBIO+
Variant produktu:
Professional + kolorterapia 7 filtrov
Dostupnosť:
Skladom

Množstvo

Biolampa ActiveBio+ Biolampa ActiveBio+
Professional + kolorterapia 7 filtrov

Kód: 92/22941
209.63€ Na sklade > 5 ks

VYSOKO VÝKONNÁ PROFESIONÁLNA BIOLAMPA ACTIVBIO+ SO 7 POLARIZAČNÝMI FILTRAMI + 3 ročná záruka ZADARMO !

Jedinečná akcia tohto profesionálneho prístroja.

Finsenovo svetlo pripomínalo svojim spektrom slnečné žiarenie a jeho výhodou bola práve možnosť opakovať potrebné dávky.

Terapia svetlom prešla v 20. storočí ďalším vývojom, nespochybniteľné výhody svetla sa začali využívať aj v ďalších oblastiach medicíny. Ultrafialové, infračervené a nízkoúrovňové laserové spektrum žiarenia spolu s viditeľnou časťou svetla neunikli pozornosti lekárov a potenciál využitia žiarenia prechádzal klinickými testami.

V osemdesiatych rokoch sa nakoniec na trh dostáva revolučný vynález, terapia svetlom, ktorá emituje polarizované, polychromatické, inhoherentné a nízkoenergetické svetlo. Všetky tieto vlastnosti robia jedinečnou účinnou liečebnou pomôckou.

Čo je terapia svetlom

V roku 1903 získal Niels Ryberg Finsen Nobelovu cenu za medicínu za svoj objav technicky syntetizovaného polarizovaného svetla, ktoré sa začalo úspešne používať pri liečbe niektorých kožných ochorení. Finsenovo svetlo pripomínalo svojim spektrom slnečné žiarenie a jeho výhodou bola práve možnosť opakovať potrebné dávky.

Terapia svetlom prešla v 20. storočí ďalším vývojom, nespochybniteľné výhody svetla sa začali využívať aj v ďalších oblastiach medicíny. Ultrafialové, infračervené a nízkoúrovňové laserové spektrum žiarenia spolu s viditeľnou časťou svetla neunikli pozornosti lekárov a potenciál využitia žiarenia prechádzal klinickými testami.

V osemdesiatych rokoch sa nakoniec na trh dostáva revolučný vynález, terapia svetlom, ktorá emituje polarizované, polychromatické, inhoherentné a nízkoenergetické svetlo. Všetky tieto vlastnosti robia jedinečnou účinnou liečebnou pomôckou.

Biostimulácia

Pri klinických testoch svetelnej lampy sa potvrdili predchádzajúce výskumy: vhodne zvolené svetelné vlnenie dokáže hojiť rany, zmierňovať zápaly, podporiť regeneratívne procesy organizmu a pomáhať tak na viacerých úrovniach. Výskum ukázal, že rôzne vlnové dĺžky svetla prenikajú rôzne hlboko do kože a podkožného epitelu a vďaka prenosu energie pomáhajú pri prirodzených regeneratívnych procesoch. Stačí si spomenúť, ako ožijeme, keď sa na jar po ponurej zime objaví intenzívnejšie slnečné svetlo.

Presne toto prebudenie svetlom, biostimuláciu svetelným žiarením ako princíp využíva lampa ActiveBio+ Light.

Liečebné indikácie

Polarizované svetlo ActiveBio+ Light má dnes overené účinky a používa sa v mnohých lekárskych zariadeniach ako doplnková a v niektorých prípadoch ako jediná liečba. Regeneratívna sila svetla sa osvedčila pri kožných problémoch, hojení rán a povrchových poranení, preležaninách, ale aj pri akné, dermatitídach či psoriáze. Časť svetelného spektra ActiveLight+ však dokáže preniknúť aj hlbšie a pomáhať pri zmierňovaní zápalových ochorení, bolestiach namáhaných šliach a kĺbov. ActiveBio+ Light tak dokáže prinášať úľavu pri reumatických problémoch, športových úrazoch, vyvrtnutých členkoch, tenisových lakťoch či bolestiach svalov.

Sila svetla a farby

Keďže svetlo lieči a dodáva nám energiu, ActiveBio+ Light sa využíva aj pri liečbe sezónnej afektívnej poruchy, teda ako pomoc pri zimných depresiách. Dlhoročné výskumy spájajúce psychológiu vnímania a neurológiu ukázali, že na náš duševný svet vplývajú aj farby, čo nie je vlastne nič iné, ako istá časť svetelného spektra. Preto sa ActiveBio+ Light klinicky testoval aj s použitím rôznych svetelných filtrov a dnes prichádza na trh už aj so systémom terapie farbami zameranej na pomoc a podporu práve prostredníctvom farieb. Jednotlivé farebné filtre pritom podporujú istý typ nálady.

ActiveBio+ Light - zdroj polarizovaného svetla má na organizmus tieto základné účinky:

 • protibolestivé analgetický efekt (dráždením nervových receptorov - znižovanie citlivosti nervových vlákien).
 • protizápalové (rozšírením krvných ciev zvýšenie aktivity buniek podieľajúcich sa na likvidácii zápalu) a
 • biostimulačné (stimuláciou pokožky a slizníc zvýšené delenie buniek, produkcia bielkovín). Svetelná energia pri prieniku do tkaniva vyvoláva veľmi významné fotochemické zmeny.

Dermatológia

V dermatológii boli potvrdené pozitívne výsledky pri liečbe ložiskových ekzémov, detských atopických ekzémov, acne vulgaris, dermatitíd a neurodermitíd. Tiež u herpes genitalis, herpes simplex a herpes zoster je možné ActiveBio+ Light označiť za neoceniteľný a veľmi účinný prostriedok liečby. Skúsenosti napríklad ukazujú, že pravidelné používanie biostimulačného svetla vedie ku kompletnej epitelizácii ak niekoľko rokov starých bércových vredov, u ktorých bežná terapie celkom zlyhávala.

Ďalšie indikácie:

Celulitída, Svrbenie, Hematómy, Jazvy čerstvé a staršie ako 3 mesiace, Lupienka, Medziprstné plesne, Oderky a otlačeniny, Opary, Spáleniny od slnka, Vlasy: rast - vypadávanie, Vrásky, Zápal nechtového lôžka.

Gynekológia

Menštruačné potiaže, Herpes genitalis, Poranenie prsnej bradavky, Strie, Svrbenie v oblasti genitálu, Zápal prsníka pri kojení - prevencie. Pri menštruačných bolestiach ActiveBio+ Light je ideálna pre výrazné tlmenie menštruačných bolestí.

Chirurgia

Veľmi dobrých výsledkov bolo dosiahnutých pri aplikácii na hojenie pooperačných jaziev, ale ActiveBio+ Light pôsobí aj na staré jazvy. Jej nasadením dochádza k výraznému urýchleniu hojivých procesov. Pozitívny účinok je tiež pri liečbe popálenín, diabetických gangrén, dekubitov a podobne.

Ortopédia a rehabilitácia

Biostimulácia pomocou svetla prispieva k zmierneniu bolestí v oblasti šije a chrbtice rovnako aj pri úrazoch a chronických poruchách pohybového aparátu a dovoľuje aj zníženie dávok analgetík. Významnú pomoc predstavuje ActiveBio+ Light pri liečení opuchov a reflexných zmien, ale aj preležanín u dlhodobo hospitalizovaných pacientov. Ďalšie indikácie: Artróza kĺbov, Bolesti a únava nôh, Bolesti hlavy, Pohmoždeniny, Migréna, Opuchy dolných končatín, Reuma, Svalové spazmy, Zápal šliach akútny aj chronický.

Stomatológia, ORL

V stomatológii sa ActiveBio+ Light s úspechom používa k zníženiu bolestivosti a potlačení zápalových procesov v ústnej dutine, napríklad pri hojení rán po extrakcii, pri preparácii a brúsenia, u alveolitíd a iné. ActiveBio+ Light sa používa i na liečbu áft, herpetických ochorení, otlakov od skladacích protéz a pri podobných indikáciách. Ďalšie indikácie: Bolesti v krku a zápal mandlí, Zápal čelných dutín, Bolesti trojklanného nervu, Zápal stredného ucha.

Pediatria

Neinvazívna, nekomplikovaná a nebolestivá liečba ActiveBio+ Light lampou predstavuje neoceniteľnú výhodu v praxi detských lekárov.

Kozmetika

V kozmetike sa využitie ActiveBio+ Light lampy odporúča najmä pre významné regeneračné účinky pri starnúcej pleti alebo pri pleti, ktorá je vystavená nepriaznivým účinkom. Sú popisované skúsenosti s odstránením vrások alebo spomaľovaním ich tvorby a tiež konkrétne výsledky, ktoré boli dosiahnuté s ActiveBio+ Light pri aplikácii na pleť a vrásky v okolí očí, bradavice, drobné poranenia a podobne.

Indikácie a používanie farieb

 • Červená - vášeň,vitalita,teplo,sila
 • Oranžová - nezávislosť,radosť,spoločenstvo,tvorivosť
 • Žltá - intelekt,objektivita,ostražitosť,sebadôvera
 • Zelená - harmónia,súcit,štedrosť,vyrovnanosť
 • Modrá - komunukácia,pokoj,spolahlivosť,vernosť
 • Indigo - jasný pohľad,jednota,sebaúcta,usporiadaná myseľ
 • Fialová - inšpirácia,idealizmus,rešpekt,sebaobetavosť


Červená - aktivuje, vitalizuje, dynamizuje, zintenzívňuje a posilňuje zmysly.
Oranžová - oživuje, zohrieva,uvoľňuje kŕčovité procesy a robí človeka veselším.
Žltá - tonizuje, otvára, vyjasňuje, uvoľňuje stuhnutie a posilňuje nervy.
Zelená - vyrovnáva, uvoľňuje bolestivé procesy a upokojuje.
Modrá - ukludňuje, zadržuje, koncentruje, chladí, utišuje a zjasňuje.
Indigo - sebaúcta,myseľ,...
Fialová - inšpiruje, tlmí, podporuje duševné procesy,uvoľňuje a zmierňuje bolesti.

Technické špecifikácie:

 • Hodnota - stupeň polarizácie >99% 400-2000nm
 • Rozsah Vlnových dĺžok 480-3.500nm
 • Špecifická hustota energie svetla 45mW / cm2 pri vzdialenosti 10 cm
 • Energia svetla za min. priem.2,5 J/cm2
 • Prienik do tkaniva 4,5 cm
 • Priemer otvoru biolampy 7,5 cm
 • Priemer svetelných filtrov 6,5 cm
 • Napätie 230 V, 50 / 60 Hz
 • Životnosť svetelného zdroja min.3000 hodín
 • Napätie svetelného zdroja 12V DC
 • Výkon svetelného zdroja 20 W
 • Digitálny časovač integrovaný
 • Pracovný tepelný rozsah +10 st.celzia až +40 st.celzia
 • 3 x Certifikát - terapia polychromatickým svetlom bola schválená ako zdravotnícka pomôcka .
 • Výrobca ACTIVEBIO+, Anglicko

 

Obsah balenia:

 • polarizovaná lampa
 • pred napätím chránený adaptér
 • svetelná terapia 7 filtrov
 • návod na použitie v SK
 • plná dvojročná záruka výrobcu

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
Súvisiace produkty