Kód:
1047/43439
Výrobca:
RESMED
Variant produktu:
Dostupnosť:
Na objednávku do 7 - 14 dní
304.91€
Bez DPH: 254.09€

Množstvo

Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť S Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť S

Kód: 1047/43439
304.91€ Na objednávku do 7 - 14 dní
Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť M Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť M

Kód: 1048/43440
304.91€ Na objednávku do 7 - 14 dní
Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť L Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť L

Kód: 1049/43441
304.91€ Na objednávku do 7 - 14 dní

Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť S

Správne zvolená a nasadená maska je pri liečbe spánkového apnoe zásadná. Aké sú typy masiek CPAP na liečbu spánkového apnoe?

 

Existujú tri typy masiek pre stroje CPAP:

  • nosové masky - zakrývajúce iba nos
  • oronasálne (tvárové) masky - zakrývajúce nos a ústa
  • nosové masky - vnášajú vzduch priamo do nosných dierok

 

Akú masku CPAP si vybrať? Nosová maska je zvyčajne tou najlepšou voľbou. Má malú veľkosť a len mierne pokrýva oblasť nosa. Výhodou tohto typu masky na liečbu spánkového apnoe je, že môžete voľne dýchať bez ohľadu na tlak podávaného vzduchu. Existujú však tri situácie, kedy by ste sa nemali rozhodnúť pre nosovú masku, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou nebude fungovať, a sú to tieto:

  • upchatie nosa, vyplývajúce z nesprávneho umiestnenia nosovej priehradky, prítomnosti polypov alebo iných prekážok, ktoré vedú k nedostatku voľného prúdu vzduchu do dýchacieho traktu
  • upchatie nosa, ktoré je dôsledkom alergologických dôvodov alebo sklonu k prechladnutiu, keď je nos upchatý nadmerným množstvom hlienu
  • spánok s otvorenými ústami

 

Existuje vysoké riziko prúdenia vzduchu z nosa cez otvorené ústa. V dôsledku toho to zabráni vytváraniu požadovaného tlaku v dýchacích cestách na odstránenie apnoe. V týchto situáciách bude pre vás oveľa lepšou voľbou tvárová maska pre stroje CPAP, ktorá správne dodáva vzduch nosom alebo ústami. Nevýhodou oronazálnej masky je jej veľká veľkosť a skutočnosť, že zakrýva nos aj ústa. Navyše je náchylnejšia na výskyt tzv. nadmerné úniky. Preto je potrebné masku na tvár dotiahnuť popruhmi, aby sa tieto netesnosti odstránili.

Na druhej strane, ak máte odporúčaný relatívne nízky liečebný tlak - pod 10 mBar - a nemáte žiadne kontraindikácie na používanie nosovej masky, nosová maska bude pre vás dokonalým riešením. Prináša vzduch priamo do nosných dierok a vďaka použitiu dvoch jemných prúžkov tesne prilieha k tvári. Nezabudnite však, že ak je váš terapeutický tlak vyšší ako 10 mBar, kontinuálne podávanie prúdu vzduchu do nosa pre vás nemusí byť pohodlným riešením.

 

Predstavujeme vám najjemnejšiu masku zo všetkých modelov masiek ResMed. Flexibilná pamäťová pena sa prispôsobuje zakriveniu a kontúram tváre, aby vytvorila mäkký, prispôsobený strih, ktorý znižuje známky podráždenia pokožky. Maska má plyšový postroj špeciálne navrhnutý tak, aby poskytoval výnimočnú mäkkosť a stabilitu. Stielka masky z pamäťovej peny UltraSoft je najjemnejšou stielkou vytvorenou spoločnosťou ResMed. Magnetická spona, ktorá je súčasťou masky rýchlo a ľahko zavedie postroj do rámu. Mäkký a pružný rám pod očami sa prispôsobí rôznym typom tváre, zatiaľ čo integrovaná podšívka zvyšuje jeho jemnosť. Rozptýlené prieduchy rovnomerne rozdeľujú a zvlhčujú prichádzajúci vzduch. Háčiky v spodnej časti čelenky uľahčujú nasadenie a vyzlečenie masky.

Obsah balenia:

1 x Kyslíková maska ResMed AirFit F20, veľkosť S

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie