Kód:
2575/22154
Výrobca:
LOLAFE PLUS NEMECKO
Variant produktu:
60 x 25 ml - 1500 ml
Dostupnosť:
Momentálne vypredané
114.34€
Bez DPH: 95.28€

Koenzým Q10 AKTIV - elixír mladosti ! Komplexná  vitamínová kúra na posilnenie imunity 60ks

1 balenie=30 ks

odporúčaná dávka kúry na 3 mesiace sú 3 balenia po 30 ks/spolu 90ks

Ste často chorý, bojíte sa chrípky, ste stále unavený, ťažko sa vám učí - posilnite obranyschopnosť - imunitu organizmu

Q10 Aktiv obsahuje až o 50 % koenzýmu Q10 naviac

Oficiálna stránka výrobcu http://www.lolafe.de

Za výskum Q10 bola udelená Nobelova cena.

Do povedomia odbornej verejnosti vstúpila látka Q10 až v roku 1978, keď za jeho výskum dostal Angličan Peter Mitchell Nobelovu cenu. Q10 sa nachádza v každej bunke nášho tela. Pokiaľ Q10 nemáme dostatok, cítime sa unavení, preťažení a náš imunitný systém nefunguje. Q10 do 25 rokov si telo samo vytvorí dostatok, ale po 30-35 rokoch života výrazne klesá.

Q10 dodáva energiu predovšetkým pre také orgány ako sú srdce, pečeň, ľadviny, mozok, svaly a ďalšie orgány. Q10 ochraňuje DNA, buňky a mozok, Q10 podporuje imunitný systém, zdravie kardiovaskulárneho systému, Q10 reguluje metabolizmus krvného cukru, pomáha chrániť pred škodlivým slnečným žiarením. Koenzím Q10 je významným antioxidantom, t.j. chráni organizmus pred rakovinou, podieľa sa na imunitných reakciách, podporuje funkciu srdca a vo finále je významným prvkom proti predčasnému stárnutiu. Zvýšením príjmu Q10 v priebehu choroby môžeme urýchliť liečbu a posilniť imunitný systém. Najdôležitejšie použitie Q10 je u osôb s kardiovaskulárnym /srdcovocievnym /ochorením. Mnohé lieky upravujúce srdcový rytmus odčerpávajú veľa energie, preto sa takýto ľudia cítia vyčerpaní a unavení.

Najbohatším zdrojom Q10 je brokolica a hovädzie mäso. Na pokrytie zvýšenej potreby koenzímu Q10 by človek musel denne zjesť 9 kg brokolice alebo 2 kg hovädzieho mäsa. Preto tento doplnok stravy je tak možnosťou, ako jednoducho a efektívne zaistiť dostatočný prísun tejto látky pre organizmus.

 

Čo Q10 lieči:

-Q10 a metabolické ochorenie (predovšetkým myopatia) – u detí

-Q10 a astma, alergie a pri liečbe kortikoidmi /liečba imunitného systému/

-Q10 je súčásť liečby antibiotikami

-Q10 a poruchy obehovej sústavy a srdcovocievne ochorenia

-Q10 a zlyhávanie ľadvinových funkcií

-Q10 a neplodnosť u mužov

-Q10 a degenerativne svalové ochorenia

-Q10 pri ochoreniach kĺbov (artritída)

-Q10 u osôb trpiacich vysokým cholesterolom

-Q10 regeneruje poškodené bunky - pomoc v dôsledku poškodenia buniek po ožarovaní a chemoterapii

-Q10 pri chronickej únave, vyčerpanosti

-Q10 u diabetikov

-Q10 a degeneratívne ochorenia nervového systému (Parkinsonova a Alzheimerova choroba)

Kedy a ako užívať Q10?

Ideálne je užívať Q10 ráno pri raňajkách./1 fľ. do 250 ml vody/.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy!

Zatiaľ neboli zaznamenané žiadne negatívne vedľajšie účinky, a to ani v prípade výrazného predávkovania koenzýmom Q10.

 

Účinok Q10 je posilnený použitím vitamínov, ktoré sú už namiešané v dostatočnom množstve.

Vyrobené v Nemecku.

Balenie obsahuje 30 flaštičiek x 25 ml - každá flaštička obsahuje: -koenzím Q10, -pomarančová šťavu, -aloe vera, -Beta karotén, -kyselina listová, -Biotin H, -vitamín B12, -vitamin D3, -vitamín B2 -vitamín B5 -vitamín B6, -vitamín E, -vitamin A -vitamín C, -Calcium D pantothenat, -Zinok -Selén

Produkt neobsahuje: alkohol, Gluteín-lepok, laktósu. Vhodný aj pre diabetikov.

VITAMÍNY

Vitamíny sú organické látky rôznej chemickej štruktúry, dôležité pre metabolizmus živého organizmu. Sú nevyhnutnou zložkou potravy, aj keď nie sú stavebnou látkou ani zdrojom energie – ale umožňujú chemické procesy v bunkách. Ľudské telo si ich nevie vytvoriť, preto ich prijíma hotové alebo vo forme provitamínov v strave – látkami, z ktorých sa v organizme môže vytvoriť účinná forma vitamínu.Vitamíny sú biokatalyzátory, spolu s hormónmi a enzýmami. Biokatalyzátory sú chemické látky, ktoré katalyzujú (menia rýchlosť) chemickej reakcie v organizmoch. Sú veľmi účinné už v minimálnych množstvách. Zvýšené alebo znížené množstvo potrebných vitamínov v organizme je nežiadúce:1.Nedostatok vitamínov - hypovitaminóza - môže vznikať pri ich nedostatočnom príjme z potravy alebo v dôsledku ich väčšej spotreby pri niektorých ochoreniach, pri poruchách endokrinných žliaz, alebo pri alkoholizme či nadmernom fajčení.2.Úplné chýbanie vitamínov - avitaminóza - vyvoláva chorobné zmeny v organizme. Vyskytuje sa v organizmoch trpiacich podvýživou. Príčiny môžu byť nasledovné: -primárne – nedostatok vhodnej, alebo vhodne upravenej potravy, -sekundárne – poruchy trávenia, vstrebávania, či látkovej premeny daného organizmu, -relatívne – nedostatok vitamínov z dôvodu ich zvýšenej potreby. 3.Nadbytok vitamínov – hypervitaminózu – je ťažké rozpoznať, pretože má neurčité príznaky ako únava, malátnosť a podobne. Človek môže mať hypervitaminózu iba z vitamínov rozpustných v tukoch, pretože vitamíny rozpustné vo vode sa vylučujú (ale iba do istej miery – to znamená, že aj nadbytok vo vode rozpustných vitamínov je škodlivý).

Vitamín A (retinol, axeroftol)- Udržiava zdravé sliznice, pokožku, zuby, kosti, nechty, ďasná a činnosť žliaz. Je potrebný pre rast epitelových buniek a tvorbu fotosenzitívneho farbiva v očiach. Znižuje hladinu cholesterolu, čím zabraňuje vzniku arteriosklerózy. Bráni vzniku niektorých druhov rakoviny a chráni mastné kyseliny pred oxidáciou.- hypovitaminóza a avitaminóza: Šeroslepota, poškodený vývoj u detí, rohovatenie kože a slizníc (suchá pokožka), časté infekcie, lámanie nechtov, zvýšená suchosť vlasov.- hypervitaminóza: Bolesti hlavy, neostré videnie, hnačky, suchá koža, poruchy menštruácie, vyrážky, nechuť do jedla, svrbenie, vypadávanie vlasov. S vitamínom A opatrne v tehotenstve, pri hypervitaminóze môže nastať poškodenie plodu. - potrebný: Pri chorobách tráviacich ústrojov, očí, kože spôsobených jeho nedostatkom, v období rastu.

Vitamín D (kalciferol)- Ovplyvňuje vstrebávanie vápnika a fosforu z čreva, je dôležitý pre správny vývoj zubov, kostí a zabezpečuje normálnu funkciu obličiek /ľadvín/. - hypovitaminóza a avitaminóza: Nedostatok v detstve spôsobuje rachitídu kvôli nedostatočnému ukladaniu vápnika a fosforu do rastúcich kostí, u dospelých nastáva vyplavovanie vápnika z kostí (osteomalácia) – v gravidite, pri hypertyreóze (porucha štítnej žľazy), vznik osteoporózy.- hypervitaminóza: Vápenatenie tkanív (v srdci, obličkách, cievach), krehké kosti, vysoký tlak, hnačky, zvýšení cholesterol v krvi.- potrebný: Pri hypovitaminóze v období rastu, na profylaxiu (profylaxia = prevencia proti poškodenému chrupu) u dojčiat, detí a starších ľudí. Lokálne podporuje hojenie rán, vredov a popálenín.

Vitamín E (tokoferol)- Antioxidant (chráni mastné kyseliny pred oxidáciou), likvidátor voľných kyslíkových radikálov, pomáha pri tvorbe červených krviniek, svalov a iných tkanív, ochraňuje bunky pred poškodením.- hypovitamínoza a avitaminóza: Zvýšená oxidácia mastných kyselín a tým zvýšené riziko aterosklerózy (ateroskleróza = kornatenie tepien, čiže jav, keď sa cholesterol ukladá v stenách tepien), zvýšené riziko srdcového infarktu. - hypervitaminóza: Nie je dokázaná, ale pravdepodobne zníženie sexuálnych funkcií.- potrebný: Pri hroziacom potrate, pri neplodnosti, pri poruchách menštruačného cyklu, zabraňuje nádorovému bujneniu, spomaľuje proces starnutia, znižuje hladinu cholesterolu, podporuje hojenie kože a slizníc.

Vitamín K – K1 (fytomenadión), K3 (menadiol)- Potrebný pre správne zrážanie krvi, dôležitý pre metabolizmus kostí.- hypovitaminóza a avitaminóza: Zvýšené krvácanie, prípadne krvácanie do tkanív a telových dutín, poškodenie pečene. Vzniká pri porušení črevnej mikroflóry širokospektrálnymi ATB (= antibiotikami) a pri poruche vstrebávania tukov - hypervitaminóza: Žltačka u detí. - potrebný: Pri prevencii a liečbe krvácania, pri dlhodobej liečbe ATB.

Vitamín C ( kyselina askorbová)- Podporuje tvorbu protilátok, pomáha likvidovať infekciu, udržuje dobrý stav väzív a chrupaviek, spevňuje cievy, bráni nádorovému bujneniu. Dôležitý pre tvorbu hormónov nadobličiek, pre vstrebávanie železa z potravy.- hypovitaminóza a avitaminóza: Hypovitaminóza nastáva zväčša na jar – prejavuje sa telesnou slabosťou (jarná únava), krvácaním z ďasien, vysychaním kože, pomalým hojením rán. Avitaminóza – skorbut – je prejavená vypadávaním zubov, krvácaním z kože, do svalov, telových dutín, vznik vredov, silné krvácanie z ďasien.- hypervitaminóza: Prejavuje sa podráždením žalúdočnej sliznice, nevoľnosťou, vracaním, celkovou slabosťou, hnačkami, riziko tvorby obličkových kameňov (bolesti chrbta)..- potrebný: Používa sa pri celkovej slabosti a únave, pri bolesti ďasien, či krvácania z nosa. Zvýšený nárok na vitamín C majú gravidné ženy, deti v období rastu, pri nadmernom fyzickom alebo psychickom zaťažení, po infekčných chorobách, po ťažkých úrazoch, popáleninách, operáciach, je dôležitý pre obyvateľov veľkých miest, u starších ľudí. Fajčiari, alkoholici a ľudia s jednostrannou výživou tiež potrebujú viac vitamínu C ako ostatní.

Vitamín B1 (tiamín)- Podieľa sa na látkovej premene cukrov, nevyhnutný pre správnu činnosť svalov, vrátane srdcového svalu. Výrazne vplýva na duševné zdravie a pamäť. - hypovitaminóza a avitaminóza: Hypovitaminóza sa prejavuje zvýšenou únavou, začervenaním ústnych kútikov, bolesťami svalov, zapálenými nervami, prípadne nervovou podráždenosťou. Avitaminóza (beri – beri), postihuje mozog, nervy a srdce. - hypervitaminóza: Pri vitamínoch rozpustných vo vode je zriedkavá, pri tiamíne dokonca nepreukázaná.- potrebný: Pri liečbe avitaminóz a hypovitaminóz, pri liečbe psychických porúch, pri terapii širokopektrálnymi ATB. Využíva sa aj pri liečbe stavov porušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, taktiež pri chemoterapiách.

Vitamín B2 (riboflavín)- Podieľa sa na tvorbe hormónov štítnej žľazy, na zabezpečení energetickej potreby v bunkách a tkanivách, spolupodieľa sa na krvotvorbe, má antioxidačné účinky. Dôležitý pre zachovanie dobrého zraku, nechtov, vlasov, priaznivo ovplyvňuje celkový zdravotný stav. Pomáha obnovovať sliznice a kožu.- hypovitaminóza a avitaminóza: Nastávajú ragády (= trhlinky) ústnych kútikov, pálenie jazyka, zdurenie pier, poruchy slizníc hltana a hrtana, seboroická dermatída. - hypervitaminóza: Podobne ako pri vitamíne B1 nebola dokázaná. - potrebný: Pri nedostatku, pri akomkoľvek strese a fyzickej námahe, pri alkoholizme, po úrazoch a operáciach.

Vitamín B6 (pyridoxín):- Je nevyhnutným faktorom pri tvorbe červených krviniek a protilátok, zabezpečuje správnu funkciu kože a trávenie. Zúčastňuje sa na normálnej funkcii centrálnej nervovej sústavy. Podieľa sa na látkovej výmene. - hypovitaminóza a avitaminóza: Zvýšená nervovosvalová dráždivosť až kŕče, spomalené hojenie zápalov, spomalená regenerácia slizníc a kože, nervozita, slabosť, popraskané pery. - hypervitaminóza: Tŕpnutie a neobratnosť rúk, nervová labilita, znížená pohybová koordinácia. - potrebný: Pri neurologických poruchách, pri dermatídach, seboroickom ekzéme, na potláčanie vracania po RTG a rádioaktívnom ožarovaní a po podávaní cytostatík. Dôležitý pri užívaní niektorých liekov (napr. tuberkulostatík), pri duševných chorobách, pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy.Vitamín B12 (kyanokobalamín):- Umožňuje využitie kyseliny listovej na syntézu nukleotidov, ktoré sú potrebné pri tvorbe červených krviniek v kostnej dreni. Zlepšuje pamäť a duševný výkon, taktiež podporuje chuť do jedla a pomáha a zvyšovať telesnú hmotnosť. - hypovitaminóza a avitaminóza: Nedostatok sa prejavuje znížením počtu červených krviniek v krvnom riečisku – anémiou, vredmi v ústach a na jazyku, postihnutím nervového systému – depresie, zhoršenie pamäti, tŕpnutím končatín.- hypervitaminóza: Nie je známa, ale pri podávaní injekciami kvôli chýbajúcemu tzv. vnútornému faktoru, môžu vznikať alergické reakcie.

 

Balenie obsahuje:

2 x Kúra po 60 ks / 25 ml ampuliek (1 ampulka-25ml obsahuje 20mg Q10) 

(toto balenie vystačí na 2 meiace)

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
Súvisiace produkty